AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

4ka návod - Ako nastaviť Wi-Fi Hotspot a APN

Chcete mať vo svojom mobile stále dostatočný objem volaní a dát? 4ka vám ponúka v balíku SLOBODA ∞ + za 20 EUR nekonečné dáta v sieti 4ky a nekonečné MIN/SMS v celej EÚ. Okrem toho, že už sa pri používaní mobilu nebudete musieť nijak obmedzovať, poradíme vám, ako môžete v prípade potreby spraviť zo svojho mobilného telefónu Wi-Fi Hotspot, to znamená, že môžete šíriť Wi-Fi signál a vaši priatelia sa budú môcť pripojiť na dáta z vášho balíka SLOBODA ∞ +. Je to jednoduché a tu je návod, ako na to:

Zapnúť nastavenia

Prejsť na pripojenia a tam na Mobilný prístupový bod a zdieľanie pripojenia. Mobilný prístupový bod je potrebné prepnúť na zapnuté.

  

Po týchto krokoch sa zobrazí heslo, ktoré potom zadáte po pripojení Wi-Fi na ostatných zariadeniach.

Čo ale ak ste si zakúpili balík SLOBODA ∞ + a internet vám nechce načítať? V tom prípade odporúčame skontrolovať si, či máte zapnutý Dátový roaming.

Znovu vojdeme do nastavení - Pripojenia a tam do časti Mobilné siete. V prípade, že je dátový roaming vypnutý, je potrebné ho zapnúť. Nemusíte sa obávať ďalších poplatkov, ide o sprístupnenie používania 3G siete od obchodného partnera v národnom roamingu.

Opätovne vyskúšajte použiť internet. Stále nefunguje? Skontrolujeme teda nastavenia APN (Access Point Name). Je to bod, ktorým sa vaše zariadenie pripája na internet ako taký. Postup je takisto jednoduchý:

Cez Nastavenia prejsť do Pripojenia a znovu do Mobilné siete.

V časti Mobilné siete treba prejsť do Názvy APN. Tu, ak vám nefunguje internet, nemáte pravdepodobne momentálne zadané nič, alebo nesprávne údaje. Preto je potrebné vytvoriť nové APN.

V pravom hornom rohu sa nachádza buď Pridať, alebo tri bodky pod sebou, na tie je potrebné "kliknúť". Dáme vytvoriť APN.

V tomto bode je dôležité v tabuľke, ktorá nám vyskočí, zadať do "Meno" v podstate čokoľvek, ale môžeme tam zadať 4ka internet a do APN (resp. Názov) musíme zadať presne slovo: internet. Ostatné položky môžu zostať nezmenené. Dáme uložiť

Vyskúšajte znovu použiť internet. V niektorých prípadoch je ešte potrebné mobilný telefón reštartovať. Po týchto nastaveniach by malo byť všetko v poriadku a vy tak môžete využívať výhody balíka SLOBODA ∞ +. A nezabúdajte, že s nastavením internetu vám radi pomôžu aj predajcovia na našich predajniach DIGITALL.

3 thoughts on “4ka návod - Ako nastaviť Wi-Fi Hotspot a APN”

Okomentovať