AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Autokamera ako každodenný spoločník šoféra

Na cestách je stále viac áut a tým pádom bohužiaľ aj viac dopravných nehôd. Čoraz viac ľudí tak siaha po autokamerách, ktoré v prípade nehody zaznamenajú dianie na ceste.

Pri prezeraní ponuky a parametrov sa určite budete stretávať s pojmom G-senzor. Ten v kamerách do auta slúži na uzamknutie záznamu pri náraze, počas ktorého sa stala nehoda. Záznamy z kamery sa ukladajú na SD kartu v slučkách. V nastaveniach si môžete zvoliť rôznu dĺžku týchto slučiek, pri niektorých už od 30 sekúnd až napr. do 10 minút. Ak sa na ceste nič nestane a pamäť karty sa zaplní, automaticky sa pôvodné slučky premažú a nahrávanie pokračuje odznova. Pri nehode sa daná slučka uzamkne a daný záznam sa tak nemôže premazať a poslúži vám ako dôkaz napr. pri poistnej udalosti. Pre správne a bezproblémové zaznamenávanie odporúčame použiť SD kartu s označením Class 10.

Väčšina kamier má širokouhlý záber, niektoré aj 170 stupňov, vďaka čomu sa sníma skutočne celé zorné pole. Veľkou výhodou autokamery je, ak má aj nočné snímanie a samozrejmosťou by malo byť snímanie vo Full HD, aby boli na zázname dobre viditeľné detaily ako sú ŠPZ a podobne. A keďže nebezpečné situácie nevznikajú na cestách len pred nami, tiež sú dostupné kamery, ktoré si jednoducho viete prepojiť aj so zadnou kamerou a máte tak zabezpečené snímanie čo sa deje vpredu a takisto aj na ceste za vami.

Kapacita bateriek nebýva zrovna vysoká, no každú takúto kameru môžete pripojiť pomocou usb kábla do autozapaľovača. Toto príslušenstvo býva súčasťou balenia spolu s držiakom s prísavkou na sklo. Ak sa vám nepáči mať v zornom poli takto umiestnenú kameru na čelnom skle, možno sa vám bude viac hodiť verzia, ktorú viete pripnúť na spätné zrkadlo.

Pred cestou do zahraničia ale odporúčame pre istotu si skontrolovať zákony danej krajiny. Niektoré totiž nemusia mať povolené použivanie takýchto zariadení a môžete sa tak vyhnúť prípadnej pokute.

Okomentovať