AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Cyklo príslušenstvo

Športovať treba, no v prvom rade bezpečne.

K letu neodmysliteľne patrí šport. Jednou z najvyhľadávanejších aktivít je bezpochyby cyklistika.  či už cestná, horská, zjazdová, atď. Nech už si vyberiete ktorýkoľvek druh športu, je dôležité myslieť v prvom rade na bezpečnosť.

Na ceste musíte byť viditeľní, preto nezabúdajte na doplnky ako sú svetlá. Aby vás dobre videli všetci oprotiidúci, vhodné je použiť tzv. čelovku. Vyberať si môžete podľa lumenov, čo znamená intenzitu osvetlenia. Na zadnú stranu sa zas hodí červené svetlo, ktoré máva často aj viac režimov blikania, resp. laser, ktorý označuje stopu vašej jazdy.

Úložný priestor so sebou

Z domu samozrejme nemôžete odísť bez kľúčov, mobilu a ostatných drobností. No ale kam ich odložiť? Rôzne tašky na bicykel sú tá správna voľba. Upevníte ich jednoducho na konštrukciu bicykla pomocou suchých zipsov. Pri bicyklovaní vám nijak nezavadzajú a všetko podstatné môžete mať po ruke. Ak si potrebujete sledovať trasu pomocou GPS v mobile, upevnite si na volant bicykla držiak na mobil. Je to vhodný doplnok do každého počasia, pretože puzdro je uzavreté zipsom a je tiež nepremokavé. Dokonca mobil z držiaku ani nemusíte vyberať, pretože cez vodivú fóliu funguje dotyk bez problémov.

Zachyť akciu

Bezpečnosť a úložný priestor máme zvládnuté a tak sa môžeme venovať tej zábavnejšej časti. Veľa cyklistov dnes využíva rôzne športové kamery a ich uchytenie vieme tiež vyriešiť jednoducho vďaka držiaku na volant. Objímka držiaka sa dá nastaviť podľa potreby - šírky riadidla pomocou dlhej šrouby. No a kameru alebo fotoaparát už jednoducho pripevníte na statívový závit 1/4´´, ktorý je už asi na všetkých zariadeniach univerzálny. Videá a fotky z takejto perspektívy budú skvelá spomienka.

Aký by to bol cyklovýlet, keby ste nemali zmeranú prejdenú vzdialenosť. Vedia to síce zaznamenávať aj mobily, ale ak chcete šetriť baterku spustenými aplikáciami, odporúčame rôzne multifunkčné cyklomerače. Dajú sa ovládať aj zajazdy, môžete si sledovať aktuálnu max. a min. rýchlosť, prejdenú vzdialenosť, čas a mnohé ďalšie.

Na počasí nezáleží

A ešte jeden tip na záver, ak vás bicyklovanie neprestane baviť ani po lete. Pre chladnejšie dni sú ideálne rukavice, s ktorými môžete ovládať dotykové displeje pomocou špeciálnych mikrovlákien. Tak budete mať všetko na mobile pod kontrolou aj počas chladnejších dní.

 

Prajeme vám veľa šťastných kilometrov a úžasných zážitkov aj vďaka našim vychytávkam.

Zdroj videa youtube.

Autor článku : Ala.

Okomentovať