AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Hurá škola

Začiatok školského roka sa nezadržateľne blíži a preto je potrebné si skontrolovať svoje školské tašky a batohy, či v nich máte všetko potrebné na úspešné štúdium.

Digitalizácia neobišla ani školy. Projekty, prezentácie, interaktívne domáce úlohy. Na toto všetko budete potrebovať médium, na ktoré si môžete vytvorené súbory ukladať. Najčastejšie používané sú USB kľúče v rôznych kapacitách - 8, 16. 32, 64 a viac gigabytové. Pre jednoduchšie projekty a súbory budú určite dostatočné nižšie kapacity.

Ak si svoje práce do školy tvoríte na tablete, na zálohovanie môžete využiť pamäťové karty s kapacitami ako pri vyššie spomínaných USB kľúčoch. Pri týchto produktoch sa stretnete okrem kapacity ešte s ďalším údajom a to je rýchlosť zápisu. Pre bezproblémové a hlavne rýchle prenášanie súborov odporúčame pri USB kľúčoch rýchlosť 3.0 a pri pamäťových kartách sa jedná o tzv. triedu - najvyššia je trieda 10 (class 10).

Často sa stretávame s tým, že rodičia chcú kúpiť deťom mobilný telefón, aby mohli skontrolovať, či menšie ratolesti prišli v poriadku do alebo zo školy. Ak bude mobil slúžiť skutočne len na kontrolu, úplne vám postačí klasický tlačítkový telefón so základnými funkciami. V prípade, že deťom dovolíte používať aj nejaké základné aplikácie a hry, vtedy odporúčame dotykový mobilný telefón s aspoň 1 GB RAM pamäťou a 8 GB vnútornou pamäťou, ktorú dokážete rozšíriť o pamäťovú kartu. Tip od nás je MyPhone Fun 18x9.

Pre starších a náročnejších študentov, ktorí už budú používať svoj mobil na viac ako len na hry a kontrolu, bude vhodné mať výkonnejší kúsok s minimálne 2 GB pamäťou RAM, čo znamená, že telefón bude reagovať bezproblémovo aj pri zložitejších úkonoch. Náš tip je MyPhone Prime 18x9 alebo veľmi obľúbená značka Xiaomi.

Do výbavy k mobilu neodmysliteľne patrí aj externá nabíjačka - powerbank. Pri nich platí, že čím vyššia kapacita v mAh, tým viac vašu baterku nabijú.

Náročnejší a starší študenti, ktorí sa potrebujú pripravovať na štúdium napr. aj na cestách, ocenia výhody tabletov. Výber je podobný, ako pri mobiloch - podľa veľkosti operačnej pamäte (RAM), podľa vnútornej pamäte (ROM) a podľa veľkosti displeja. Veľkosť tabletu sa pohybuje od kompaktných 7´´ a 8´´ palcových po tie väčiše 9´´ až 10,1´´ palcové. Ďalšia dôležitá požiadavka od zákazníkov je, aby sa do tabletu dala vložiť aj SIM karta, aby ste sa nemuseli pripájať len na WIFI, ale mohli využívať aj mobilné dáta, napr. veľmi výhodné, toto leto pri balíčkoch plus neobmedzené dáta od 4ky.

Do školy ste teda zbalení a tak vám prajeme veľa úspechov pri štúdiu!

Okomentovať