AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Ochráň svoj displej

Stane sa to hocikomu

Zrejme sa vám už stalo, že ste si na svoj mobil nedali pozor, prípadne ho dokonca dali do jedného vrecka spolu s kľúčmi a keď ste ho vytiahli, tak celý displej bol doškriabaný.

Cena dnešných smartfónov stále rastie a tak je úplne prirodzené, že ich chceme ochrániť pred prípadnými pádmi, či škrabancami. Kým zadnú stranu mobilu nám chráni kryt, vpredu máme displej, ktorý je častokrát nechránený a je to práve displej, ktorému dávame zabrať najviac a ktorý je zároveň veľmi citlivý na rôzne pády, či škrabance.

Ako tak môžeme zvýšiť ochranu displeja a predísť tak zbytočným problémom?

Veľmi dobrým riešením sú tvrdené sklá. Ide o typ bezpečnostného skla, ktoré zaručí väčšiu ochranu displeja oproti normálnemu sklu. Niektorí výrobcovia dokonca uvádzajú, že je až 10x pevnejšie než obyčajné sklo. A to je najväčšou výhodou tvrdeného skla. Ochráni displej pred rôznymi škrabancami, či drobnými nárazmi.

Síce je tvrdené sklo niekoľkokrát pevnejšie ako obyčajné sklo, nebudete takmer ani vedieť, že ho máte nasadené. Jeho hrúbka sa pohybuje zvyčajne od  0,2 do 0,4 mm. Ovládanie, či scrollovanie je i napriek tvrdenému sklu veľmi pohodlné a pri používaní smartfónu vôbec neprekáža. Tvrdené sklo je taktiež úplne priehľadné a v žiadnom prípade nezhoršuje kvalitu obrazu na displeji.

Ostatné funkcie

Tvrdené sklá majú okrem dobrých ochranných vlastností aj oleofóbnu fóliu, ktorá zabraňuje usádzaniu nečistôt, odtlačkov prstov a navyše sa k tomu aj veľmi jednoducho čistí. Obyčajne majú taktiež aj PET vrstvu, ktorá zabraňuje roztriešteniu skla pri rozbití. Pokiaľ vám mobil padne a sklo sa rozbije, tak vďaka PET vrstve zostanú jednotlivé kúsky skla držať pokope.

Stačí si len vybrať správnu veľkosť tvrdeného skla na váš displej a o jeho ochranu si viac nemusíte robiť starosti.

Ako nainštalovať temperované sklo

V nasledujúcom videu nájdete krok po kroku postup ako nainštalovať temperované sklo.

Okomentovať