AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Hľadáš odolný mobil, slúchadlá, či hodinky? Máme pre teba pár tipov

Prach, voda a pád. To sú faktory, pred ktorými sa snažíme mobilné telefóny chrániť a vyhýbať sa im. A nie len mobily, veď v dnešnej dobe už existuje mnoho smart zariadení, bez ktorých si nevieme predstaviť deň. Niekedy sa ale takýmto sťaženým podmienkam vyhnúť nedá, napr. pri práci alebo pri rôznych športoch a hobby a ochranné sklíčko či obal sú jednoducho nepostačujúce.

Pre takéto prípady ponúkame na našom e-shope zariadenia, ktoré spĺňajú určitú certifikáciu odolnosti. Najčastejšie sa stretnete s označením IP-68, čo predstavuje úplnú ochranu pred prachom a takéto zariadenie je vodotesné pre trvalé ponorenie.

Ochranu voči poškodeniu pri páde označuje skratka IK, za ktorým sa nachádza číslica zodpovedajúca k istým metrom, pre ktoré sa odolnosť garantuje. Odolné mobilné telefóny rozoznáte už na prvý pohľad. Väčšinou bývajú o niečo masívnejšie, pretože sú pogumované a niekedy sú aj výrazne ťažšie, kvôli vyššej kapacite baterky.

Oukitel WP9  okrem skvelého výkonu v sebe skrýva až 8 000 mAh baterku!

Pri niektorých zariadeniach by ste možno nejakú odolnosť ani nečakali, ale taká odolnosť voči potu a vode – IPX4 sa pri počúvaní hudby cez slúchadlá vždy hodí. Takúto certifikáciu obsahujú aj Apple AirPods Pro . Takže keď s nimi športujete, alebo keď zmoknete, nemusíte sa báť, že by sa poškodili.

Z oblasti wearables sú často vyhľadávané odolné hodinky. Smart hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex Pro  majú dokonca až 15 vojenských certifikátov odolnosti.

 

V prípade, že pri kúpe siahnete po odolnom zariadení, nezabúdajte ho ochrániť navyše buď ochranným sklom, poprípade obalom. V praxi sa nám potvrdilo, že čím viac sa mobily alebo hodinky chránia, tým lepšie. Nenechajte sa pomýliť internetovými videami, kde po mobiloch udierajú kladivom, alebo po ňom prejdú autom. Možno to vydrží raz, ale nabudúce to môže skončiť úplným zničením.

Pretože ako sme už niekoľko krát spomenuli, ide o ODOLNÉ a nie o nerozbitné zariadenia.

Okomentovať