AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Slnečnými lúčmi do boja s nedostatkom energie

Skončilo sa zimné obdobie, nastúpili nám konečne slnečné dni a tak to mnohých z nás ťahá do prírody za turistikou a na dlhšie dobrodružné výlety autom alebo na motorkách. Ak tiež patríte medzi dobrodruhov a plánujete prespať niekoľko nocí mimo civilizácie, máme pre vás tip, vďaka ktorému si už nebudete musieť robiť starosti ako si dobiť mobilný telefón, prípadne inú potrebnú elektroniku, ktorú budete mať so sebou.

Jednoduchým riešením sú skladacie solárne panely. Tie sú vhodné najmä pre turistov, ktorí sa chystajú na viacdňové prechody našich hôr. Na výber máte z niekoľkých druhov. Veľmi šikovný a praktický panel, ktorý má po zložení iba 14x15 cm, je ChoeTech Solar Charger 14W Black SC004. Vďaka svojej váhe 0,35 kg zaťaží batoh len nebadane. Ako je už z názvu jasné, výkon má 14W, čiže bez problémov nabije telefón, alebo hodinky.
Veľmi dôležité je pri solárnych paneloch percento premeny energie. Pri tomto modely sa pohybuje okolo 23,5%. Pomocou karabiniek sa dá pripnúť na batoh a tak sa môže dobíjať aj počas chôdze, keď naň bude svietiť slnko.

O niečo väčší a tým pádom aj výkonnejší je model tej istej značky, tento krát s názvom Solar Charger 22W S005. Na ňom už môžete nabíjať dve zariadenia naraz vďaka dvom USB portom. Ale ešte stále disponuje rozmermi, ktoré viete tiež poniesť na batohu a to 23x15 cm a váhou 0,87 kg. Obidva tieto panely sú vodeodolné.
A teraz niečo skôr pre motoristov, ktorý si plánujú dlhú trasu napr. karavanom. Solárny panel Bluetti PowerOak PV350 má skvelý výkon 350W. Má už väčšie rozmery, v rozloženom stave 90,5 cm x 240 cm. Vďaka monokryštalickému panelu má aj lepšiu účinnosť konverzie energie. Do správneho uhla pre zachytávanie slnečného žiarenia ho môžete nastaviť pomocou štyroch pevných podpier. S jeho uskladnením nebudete mať žiadny problém, keďže sa dá zložiť a jednoducho preniesť.
Ak plánujete viacdňový roadtrip, určite by vám takáto výbava nemala chýbať. Mobily a ostatné zariadenia sa totiž zvyknú ako naschvál vybiť v tej najnevhodnejšej chvíli, ale so solárnymi panelmi nikde neostanete tzv. bez šťavy.

 

Vypracovala Alenka, Smartshop Žiar nad Hronom

Okomentovať