AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Smart hodinky - ako si vybrať tie pravé

Vo svete smart hodiniek je pre bežného užívateľa čím ďalej tým ťažšie sa vyznať. Na trhu existuje veľmi veľa značiek s rôznymi funkciami a tak sa znovu pokúsime vám túto tému trochu zjednodušiť  a tým možno aj pomôcť
pri výbere. Z našej praxe na predajniach sme zistili, aké sú pre zákazníkov tri podstatné kritériá pri výbere hodiniek. Prekvapivo prvou je, hlavne čo sa dám týka, dizajn hodiniek. Dizajn by sme mohli rozdeliť v základe na dva druhy:

Fit náramky – sú jednoduché a na ruke nenápadné, zjednodušene povedané ide o „tenký náramok“, na ktorom si samozrejme viete pozrieť všetky podstatné údaje, ktoré od smart hodiniek vyžadujete. K najobľúbenejším patrí rad MiBand od značky Xiaomi, ktoré napriek svojmu úzkemu telu disponujú dlhou výdržou batérie. Aj keď majú úzky displej, viete si ho prispôsobiť tak, aby ste na ňom mali dostatočne veľké písmo a zobrazené potrebné merania. Pomocou aplikácie si viete nastaviť aj stovky rôznych dizajnov. Keďže ide o najlacnejšiu variantu, treba počítať s tým, že nemá napr. GPS senzor, za to si môžete vyberať z viac ako sto športových režimov.
Smart hodinky – tvarovo na pohľad vyzerajúce ako „klasické“ hodinky, buď v hranatom, alebo okrúhlom štýle. Vďaka väčšej ploche je displej ešte lepšie čitateľný. Dizajn si bežne viete doladiť podľa svojich predstáv pomocou jednoducho vymeniteľným remienkom.
Druhým najčastejšie spomínaným kritériom je pochopiteľne cena. Najlacnejšie bývajú už vyššie spomínané fit náramky. Tie sa pohybujú cca. do 50 eur, no ponúkajú skvelý pomer cena/výkon, ale s okresanými funkciami. Pri hodinkách, ktoré sa pohybujú okolo 100 eur a vyššie, už môžeme rátať so zaznamenávaním polohy vďaka GPS, takisto mnohé podporujú funkciu NFC a dokonca už s Huawei watch GT 2 môžete aj telefonovať. Najprémiovejšiu cenovú hladinu reprezentujú hlavne hodinky značky Apple – od 350€ a vyššie, podľa vybraného modelu. Pri nich sa ale už nemusíte obmedzovať so žiadnymi aplikáciami a viete si ich personalizovať presne podľa svojich preferencií. V tejto kategórii nemôžeme nespomenúť aj Samsung Galaxy Watch s vycibrenými funkciami. Budete mať dokonalý prehľad o svojich športových výkonoch, dennom režime a v informatívnom režime si viete skontrolovať aj niektoré svoje zdravotné údaje.
A posledné kritérium u zákazníkov je zameranie, na čo sa hodinky budú využívať. My by sme ho síce dali na prvé miesto, podľa čoho si hodinky vyberať, ale dôležité je pre nás vždy čo najlepšie vyhovieť a poradiť zákazníkovi. Podľa nás si treba premyslieť, či dané smart hodinky budete využívať na šport, alebo na každodenné nosenie, kde postačí poväčšine zobrazenie času a bežné notifikácie. Ak totižto vyžadujete presné meranie a navyše funkcie ako napr. barometer, v tom prípade odporúčame značku Garmin. Tá je u športovcov známa už dlhé roky a preto vieme, že isto nesklame. V prípade, že hodinky chcete len na to bežné nosenie, alebo ako módny doplnok, všetky vyššie spomínané budú ideálnou voľbou. Pri konzultácii a výbere sa totižto všetky parametre prelínajú a vieme so zákazníkmi stráviť toľko času, aby sme vždy vybrali tie smart hodinky, ktoré budú čo najbližšie k ideálom, ktoré si zákazník predstavuje.

 

Vypracovala Alenka, Smartshop Žiar nad Hronom

Okomentovať