AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Smart hodinky pre deti - ako vybrať tie pravé

V predchádzajúcich článkoch sme sa venovali smart hodinkám, no vynechali sme jednu samostatnú kategóriu a tej sa budeme venovať tento krát.
Detské smart hodinky. Každý rodič chce, aby bolo jeho dieťa v bezpečí a práve mnohé funkcie na takýchto hodinkách umožňujú si svoju ratolesť kedykoľvek skontrolovať. Takisto ako aj smart watch pre dospelých, tak aj tie detské môžeme rozdeliť do niekoľkých kategórii. Priblížime vám ich postupne, začnime od úplne základných.
Forever Call Me 2 KW-60 sú veľmi častou voľbou našich zákazníkov. Najdôležitejšie je, že sa dá do nich vložiť SIM karta a tak môžete kedykoľvek svojmu dieťaťu zavolať a zistiť, či je v poriadku. Hodinky viete spárovať so svojím mobilným telefónom cez aplikáciu a tak sledovať ich polohu. Keďže ide o základnú verziu hodiniek, poloha sa určuje na základe LBS signálu. To znamená, že na lokalizovanie sa využíva mobilný signál pomocou GSM vysielačov. Preto je tu možná odchýlka. Okrem toho je možnosť v aplikácii navoliť čísla, kam bude po zatlačení SOS tlačítka na hodinkách vytočený hovor. Takisto poslúžia aj ako svietidlo a matematická hra je milý bonus.
Pre presnejšiu lokalizáciu na základe GPS signálu však odporúčame Forever Kids KW-500. Tak, ako aj predchádzajúce KW-60 sú v peknom dizajne pre chlapcov aj dievčatá, vyberie si určite každý. Skvelé je, že s KW-500 môžete už uskutočňovať aj videohovor. V najvyššej kategórii už viete nastaviť aj bezpečné zóny a tzv. virtuálne ploty. To znamená, že keď hodinky opustia túto vami nastavenú zónu, aplikácia vás na to okamžite upozorní.
Výborné skúsenosti máme s TCL MOVETIME Family watch 40, ktoré pomocou signálom GPS, GLONASS, Beidou a AGPS majú najpresnejšiu lokalizáciu polohy v reálnom čase. Oproti tým základným majú certifikáciu IP65, takže prach a prípadný dážď im určite neublížia. A keďže v školách sú väčšinou zakázané nielen mobilné telefóny, ale niekde už aj takéto hodinky, TCL MOVETIME Family majú funkciu školského režimu, takže nebudú dieťa vyrušovať počas vyučovania.
Keďže každé z týchto hodiniek majú slot na SIM kartu, skôr ako ju vložíte do hodiniek, je potrebné odstrániť na nej PIN kód. Inak by nefungovali správne. Ideálnou voľbou je SIM karta od mobilného operátora 4ka so základným balíkom GIGA, ktorý viete obnovovať pohodlne cez mobilnú aplikáciu Moja 4ka.

Vypracovala Alenka, Smartshop Žiar nad Hronom

Okomentovať