AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Smart lekár vždy po ruke - zdravotné funkcie inteligentných hodiniek

Preventívne prehliadky pod dohľadom skutočných lekárov sú nenahraditeľné. Stráženie si nadmernej záťaže na organizmus, psychickej aj fyzickej, je tiež formou prevencie. Športovo aktívnych aj fyzicky úplne zdravých ľudí však vtiahla moderná doba plná inteligentných zariadení. Smart hodinky, ktorými sa dajú vykonávať hovory alebo prijímať notifikácie bez potreby vytiahnutia telefónu z vrecka, je už klasika.

Čo tak viesť záznamy a mať prehľad o svojom zdravotnom stave?

Športovci už skôr podľahli čaru smart hodiniek a náramkov. Predsa len ide o fyzicky náročnú aktivitu, ktorá, ak nám má pomôcť a nie uškodiť, potrebuje korigovanie. Najčastejším pomocníkom pri efektívnom tréningu je meranie tepu. Už po niekoľkých meraniach dokážu hodinky s aplikáciou vypočítať prahy a upozorniť, keď prekročíte maximum alebo minimum. Pri aktívnych ľuďoch sa prahy menia rýchlejšie, a to postupným zlepšovaním kondície. No ostatní si počas dňa jednoducho kontrolujú pohyb srdiečka, ktoré určí, či je telo v nadmernom strese alebo pokoji.
Športovci si zvykli na meranie tepu spoľahlivým a nenápadným náramkom od Xiaomi modelov, Mi Band. Siahnuť po najnovšom Smat Band 7 náramku na fyzickú aktivitu alebo elegantných hodinkách Samsung či Amazfit nebude zlé rozhodnutie.

Dá sa mať nekvalitný spánok, aj keď spíme nepretržite celú noc?

Na to majú odpoveď opäť naše náramky a hodinky. Kvôli uisteniu sa, že náš neprerušovaný spánok je skutočne kvalitný, sa oplatí nastaviť monitorovanie spánku. Disponujú ním už mnohé. Spomínané Mi Band modely v aplikácii ráno ukážu podrobné štatistiky, a zhodnotenia jednotlivé fázy spánku. Bonusom je aj možnosť monitorovania dýchania.
Oplatí sa ísť po vyššie uvedenom náramku aj po hodinkách Garmin Forerunner, Apple Watch Series 7 a SE 2022, či GT3 od Huawei.

Nie je novinkou ani príjemnou správou, že každý z nás už zažil stres. Niekto ho má ako celodenného spoločníka, iných zastihne príležitostne. Práve permanentný sa už nemusí prejavovať navonok typickými príznakmi, čím si ho vôbec nepripúšťame. Pod kontrolu ho dokáže dostať zaujímavá funkcia merania hladiny stresu. Človek sa utíši, dá do pokojnej a pohodlnej polohy, zatiaľ čo infračervené svetlo na zápästí počíta časové rozdiely medzi údermi. Nižší znamená okamžitý príkaz na relax. Strážcom a kontrolórom hladiny stresu sa môžu stať hodinky Amazfit GTS 4 Mini alebo Xiaomi Watch S1.

Viete, koľko percent červených krviniek práve pracuje na preprave kyslíka po tele?

Zvyčajne to je práve nadmorská výška, ktorá spôsobuje, že červené krvinky nedokážu pracovať na presune kyslíka, čím prestáva vládať celé telo. Našich malých pracovníkov skontrolujú okrem posledných modelov Xiaomi náramkov aj Apple Watch, fanúšikovia Androidu na to zamestnajú Samsung Galaxy Watch.

Nadštandardné funkcie, ktoré sa nám spájajú jedine s návštevou ambulancie, sú už aj v smart hodinkách.

Zo stresov vie tlak pekne vyskočiť, pri zlom počasí aj klesnúť. So Samsung Galaxy Watch alebo Watch Active2 sa dajú získať pomerne presné údaje. Znie to nemožne, a preto to má chybičku krásy - o výsledky s minimálnymi odchýlkami sa postará až kalibrácia s tlakomerom. Stačí naraz spustiť obe zariadenia a počas troch meraní zaznamenávať hodnoty. Fanúšikom Samsungu nebude robiť problém, že tieto hodnoty sa dajú namerať len so smartfónom Samsung.
Pre tých, ktorý stratili o funkciu záujem, je predsa len prichystaná špecialita. Huawei Watch D dostali nafukovací remienok, ktorý bez nutnosti vlastniť a pripájať tlakomer, pri zaujatí správnej polohy, nameria potrebné hodnoty. Trafíte viacero múch jednou ranou, nakoľko ponúkajú všetky vyššie spomenuté funkcie, meranie teploty, analýzu EKG a niekoľko desiatok športových režimov.
Odprezentované funkcie sú len orientačné a slúžiace ako prevencia proti preťaženiu organizmu, vďaka stráženiu si okysličenia krvi či tepovej zóny pri nadmernej záťaži, najmä pri úplne zdravých ľuďoch.

Zvýšený tep spôsobený eufóriou z toľkej inovácie a stres z výberu množstva modelov pomôže utlmiť naša ponuka, z ktorej si pomocou filtrov nájdete tie pravé hodinky.

 

Vypracovala Veronika, Smartshop

Okomentovať