AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Športová kamera alebo reálny svet v obraze

Lyžujete, bicyklujete, plávate, beháte alebo aj surfujete. Zachytiť tieto jedinečné okamihy môžete práve vďaka športovej kamere, ktorá sprostredkuje zážitok priamo z prvej ruky.

Čo je to športová kamera a načo slúži?

Športové, akčné alebo tzv. outdoorové či Go Pro kamery sú zaradenia, ktoré slúžia na zachytenie športových či adrenalínových okamihov. Na tento účel sú prispôsobené vďaka svojim vlastnostiam.


Špecifickým prvkom je hlavne schopnosť upevnenia kamery na akúkoľvek časť odevu alebo ich odolnosť. Zariadenie vám umožní zachytiť moment v dokonalej kvalite bez rozmazaných záberov alebo sekania. Natáčať môžu pod vodou, na priamom slnku, v tme alebo v prašnom prostredí. Ich vlastnosťou je taktiež schopnosť vydržať v rôznych podmienkach.

Potrebujem takú kameru?

Rozhodné áno. Ak chceš svojim kamarátom a rodine sprostredkovať neopakovateľné zážitky z tvojich špeciálnych okamihov, je to ideálna cesta. Zoskok z lietadla a kamera upevnená na prilbe bude evokovať akoby priamy pohľad tvojimi očami. Ty sa vrátiš na miesto diania a ostatní budú udivení geniálnymi zábermi. Preto je potrebné aj určiť na čo konkrétne kameru budete používať. Práve od toho sa odvíja veľkosť, rozmery, možnosť upevnenia, výdrž, odolnosť a množstvo ďalších elementov, ktoré robia zo športovej kamery výnimočný kúsok vo svete obrazu.

Ako si vybrať správnu akčnú kameru?

Ako pri každom druhu elektroniky, aj tu sa kvalita zvyčajne odvíja od ceny. Podstatným a dôležitým prvkom je teda spomínaný účel. Má byť kamera z odolného materiálu s ochrannými prvkami? Má byť vodotesná? Treba zvážiť všetky tieto a množstvo iných aspektov. Ďalšou veličinou, ktorá je podstatná je rozhodne kvalita záznamu. Ponúkajú sa vám tisíce formátov od VGA cez HD až po kvalitu 4K.

Zhotovenie záznamu vám zabezpečí každá z nich, no závisí aj od vás na aký level rozlíšenia si potrpíte. Enormne podstatná je taktiež možnosť upevnenia kamery. Upevnenie na helmu, na bicykel či rôzne klipy pre uchytenie na odev. Zaujímavosťou je možnosť ovládanie cez diaľkový ovládač alebo ovládanie kamery prostredníctvom samrtfónu.
Ak ste teda vášnivý športovec alebo sa chystáte na jedinečný adrenalínový zážitok práve športová kamera vám umožní si tento okamih zachytiť v želanej kvalite a pochváliť sa ním pred rodinou a kamarátmi.

Komentáre k článku “Športová kamera alebo reálny svet v obraze”

  • magdo

    S gopro kamerou žijem už dlhý život mal som 3+ black cca 2 roky teraz som vymenil 3+ za 4 black kôli tým nočným timelapsom a nočným fotkám s dlhými expozíciami je to fakt super aj ked to velmi ešte nemám odskúšané ako hlavný mínus by som bral že ku kamere nieje wifi dialkové za tú cenu by to malo byť súčasťou balenia ako aj pri hero 3+ black. S kamerou som spokojný prežije naozaj všetko či už 3+ black alebo 4 kvalita púzdra je tá istá .Kameru odporúčam vo svojej kategorii lepšie nieje.

Okomentovať