AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

TOP 3 fotomobily v roku 2019

Obdobie dovoleniek je už v plnom prúde a okrem toho, že si každý z nás chce dobre oddýchnuť a užiť si letné dni, chceme si tieto krásne zážitky s rodinou a priateľmi aj zaznamenať pomocou fotiek. Ťažké zrkadlovky so sebou nosia väčšinou už len tí, ktorí sa foteniu venujú trochu profesionálnejšie a digitálne fotoaparáty niektorí považujú za zbytočnosť, keďže mnohé mobily sa kvalitou fotiek približujú aj spomínaným zrkadlovkám. Preto si v tomto článku spomenieme a priblížime pár fotomobilov, pri ktorých si môžete byť istí, že ak aj nie ste profesionálny fotograf a používate len automatický režim, tak vaše fotky budú vyzerať skvelo. Pozrieme sa na to laickým pohľadom, aby boli naše rady čo najzrozumiteľnejšie.

HUAWEI P30 PRO

Prvý fotomobil, ktorý stojí za zmienku, je Huawei P30 Pro. Musíme zmieniť, že pri dnešných mobiloch sa už nedá hovoriť o pevne stanovených megapixeloch, keďže výrobcovia používajú v jednom zariadení niekoľko objektívov. Pri P30 Pro je to zadný širokouhlý (40 Mpx), ultra širokouhlý (20 Mpx) a teleobjektív (8 Mpx). Čo sa týka širokouhlých objektívov, je to veľká devíza, pretože v jednom zábere obsiahnete toho oveľa viac, ako tomu bývalo kedysi. Veľké partie priateľov tak nie sú orezané, v zábere môžete mať rodinu a aj dostatočne široké okolie, kde svoju dovolenku trávite. Na druhú stranu tu máme teleobjektív, ktorý vzdialené predmety priblíži päťnásobne a kvalita fotky zostáva stále skvelá. Leica fotoaparáty zaručujú takisto veľmi pekné nočné fotografie. Nebojte sa vyskúšať režim Super Macro, ktorým zachytíte až neskutočné detaily foteného objektu. Fotiť takto môžete už zo vzdialenosti 2,5 cm.

SAMSUNG S10

Priamym konkurentom pre P30 Pro môže byť kľudne Samsung S10. Takisto využíva hlavný širokouhlý fotoaparát (12 Mpx), ultraširoký (16 Mpx) a teleobjektív (12 Mpx). O nočné snímky sa postará snímač s dvojitou clonou. U oboch značiek nemôže chýbať aj skvelá predná kamera, ktorá využíva dynamické zaostrovanie pre portrétové selfie fotky. So Samsungom S10 bez problémov odfotíte selfie s vašimi ratolesťami v pohybe, pretože tu máme Dual Pixel Senzor, ktorý zaisťuje ostré fotky.

XIAOMI REDMI NOTE 7

Z cenovo dostupných fotomobilov nemôžeme vynechať Xiaomi Redmi Note 7. Tu nájdeme hlavný 48 Mpx + 5 Mpx zadný fotoaparát. Predná selfie kamera nezaostáva so svojim 13 Mpx fotoaparátom. Xiaomi ponúka umelú inteligenciu, ktorá sama pomôže vybrať režim, ktorý je vhodný na zrovna fotenú scénu. Fotky z tohto mobilu sú čo sa týka farebnosti reálne, nie sú prehnane presaturované, čo môže mnohým viac vyhovovať. V cenovej kategórii do 200 € je veľkým lákadlom a favoritom aj na našom e-shope.
Uvedené údaje a parametre samozrejme závisia od nastavenia fotoaparátov, pomeru strán a pod.

 

Okomentovať