AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Ochranné sklá na mobil 2,5D, 3D, 5D. Ktoré si vybrať a prečo?

Ochranné sklá na displeje mobilných telefónov sú vďaka svojej funkčnosti čoraz vyhľadávanejšie. A tak ako napreduje elektronika, napreduje takisto príslušenstvo k nej. V dnešnej dobe sa už môžete stretnúť s rôznymi druhmi ochranných skiel a preto si v dnešnom magazíne priblížime jednotlivé sklá.

Najčastejšie sa môžete stretnúť s klasickými 2,5D sklami, ktoré sú celé číre. 2,5D označenie preto, lebo povrch je rovný a nie sú nijak orámované podľa farby displeja, na ktorý dané sklo kupujete. Najvhodnejšie sú na staršie typy mobilov, ktoré majú rovný displej. V prípade, že máte mobil s mierne zaoblenými okrajmi (napr. Samsung J5 2017, Iphone 7 a pod.), tak takéto sklo nedosahuje úplne od okraja po okraj displeja, môže sa vám zdať, akoby pár milimetrov sklu chýbalo, aby pasovalo presne. To ale nie je žiadna vada skla, nemusíte sa obávať, že svoju funkciu nespĺňa. Cenovo sú najdostupnejšie, pohybujú sa v cenovej hladine okolo 11€ a v prípade, že použijete aj obal, či už diárový, alebo silikónový, mobilný telefón máte ochránený dostatočne.

Ak vlastníte novší model telefónu, ktorý už má mierne zaoblený displej alebo ho má dokonca výrazne zaoblený (Huawei P30 lite, Samsung S7 Edge a pod.), môžete siahnuť po 3D, resp. 5D skle. Toto sa vyznačuje pokrytím celého displeja od okraja po okraj. Keďže pokrýva celý displej, na skle je rámik vo farbe displeja, aby bolo na mobile pri prvotnom pohľade čo najmenej viditeľné a pôsobilo prirodzene. Odporúčame si skontrolovať, či je označené ako „Full Glue“, čiže celopodlepené. Vtedy je lep na ploche celého skla a tým pádom drží dobre aj po nasadení pevnejšieho obalu. Ak nie je celopodlepené a teda je lep len po okraji skla, najmä pri Samsung Edge verziách môže nastať problém, keď sa po nasadení obalu sklo vydvihne a odlepí. Cena takýchto skiel sa pohybuje okolo 20 €.

Nech sa rozhodnete pre ktorúkoľvek variantu, bude to správna voľba. Je lepšie investovať do ochranného skla, ako do opravy rozbitého displeja, kde sa niekedy ceny pohybujú v stovkách eur.

Okomentovať