Xiaomi Roborock Xiaowa Lite

Xiaomi Roborock Xiaowa Lite

Viac pohľadov

Napísať recenziu

SKU: 1110230380

Značka: XIAOMI


Dostupnosť: Nie je na sklade


160,83 € bez DPH 193,00 €

Ceny v eshope a na predajni sa môžu líšiť

Xiaomi Roborock Xiaowa Lite

Robotický vysávač Xiaomi Roborock Xiaowa Lite bude vašim asistentom pre maximálne uľahčenie nepopulárneho upratovania. Dokáže pracovať až 150 minút na jedno nabitie vďaka lítiovo-iónovej batérii. Súčasne vyhodnotí sám nutnosť dobitia batérie a premiestni sa naspäť do dobíjacej stanice. Nabíjanie potom trvá 120 s. Výbava robotického vysávača obsahuje tiež HEPA filter, ktorý dokáže zachytiť aj najjemnejšie prachové častice a alergény. Nádoba na prach s veľkosťou 0,64 l vystačí pohodlne na rýchle upratovanie väčších priestorov.


Čítať viac

Detaily

Xiaomi Roborock Xiaowa Lite

Dokážete si predstaviť, ako veľmi vám dokáže uľahčiť život robotický vysávač? Môžete mať každý deň povysávané podlahy bez toho, aby ste museli pobehovať po byte s vysávačom! A pokiaľ ide o šikovný robotický vysávač, čo je prípad Xiaomi Roborock lite, nebudete sa musieť starať prakticky o nič.

Vysávač je možné ovládať dvoma spôsobmi: tlačidlami na jeho hornej hrane ho môžete zapnúť, dať mu pokyn k zónovému čisteniu a návratu do nabíjačky. Podstatne zaujímavejšie a pohodlnejšie je však ovládanie z aplikácie vo vašom mobilnom telefóne.

Xiaomi Roborock Xiaowa Lite

Ovládanie z inteligentného telefónu

V aplikácii môžete zahájiť upratovanie, poslať vysávač vyčistiť znečistené miesto (napríklad do kuchyne po varení), ale tiež naplánovať upratovanie na vybrané dni v týždni v určenom čase. Nie je napríklad problém nechať ho vysávať podlahy v celom byte v čase, keď ste v práci. Keď sa vrátite, budete mať doma pekne upratané.

Dá sa povedať, že vysávač Xiaomi Roborock lite si žije vlastným životom. Odpočíva v nabíjačke, ktorú vie sám opustiť, ale tiež sa do nej po skončení upratovania či v prípade potreby automaticky vracia.

Xiaomi Roborock Xiaowa Lite

Plný elektroniky

Po domácnosti sa orientuje vďaka sade desiatich senzorov, takže nenaráža do nábytku a vyhýba sa objektom, ktoré mu prídu do cesty. Snímače sú schopné identifikovať predmety, okraj schodov, steny, záclony, závesy, ako aj typ podlahy.

Postupne si tiež mapuje upratanú oblasť a rozdeľuje ju do zón, ktoré priebežne jednu po druhej dôkladne čistí. Na rozdiel od „hlúpych“ robotických vysávačov neupratujú chaoticky štýlom „narazím do nábytku, otočím sa niekam a pokračujem“, ale efektívne plánuje trasu čistenia.

Z hľadiska upratovania je vybavený jednou postrannou rotujúcou kefkou, ktorá zametá nečistoty z hrán a rohov miestnosti. Ďalším prvkom je zametacia valčeková kefa, ktorá zametá nečistoty do útrob vysávača.

Najsilnejším argumentom pre tento prístroj však je fakt, že vysáva nečistoty a prach sacím výkonom až 1800 Pa. Poradí si vďaka tomu ako s najjemnejším prachom a peľom, tak aj s väčšími a ťažšími nečistotami, a to ako na pevných podlahách (linoleu, dlažbe a plávajúcich podlahách), tak aj na kobercoch.

Xiaomi Roborock Xiaowa Lite

Poradí si sám

Vašou jedinou úlohou v súvislosti s čistením podlahových krytín vo vašej domácnosti bude raz za čas vysypať nádobku s nazbieraným odpadom. Má kapacitu 640 mililitrov, čo postačuje na niekoľko upratovaní priemerne veľkej domácnosti. O zaplnení nádobky vysávač informuje prostredníctvom upozornenia v aplikácii.

Xiaomi Roborock Xiaowa Lite

Design

Vysávač má, rovnako ako väčšina jeho robotických kolegov, kruhový tvar. Prednú polovicu tvorí pružný nárazník, ktorý prístroj zastaví pri kontakte s prekážkou. Na spodnej časti sú dve veľké pryžové kolieska, vďaka ktorým Xiaomi Roborock lite dokáže prekonať nerovnosť (napríklad prah) vysokú až dva centimetre. Tá pridáva tretie otočné koliesko, zaisťujúce stabilitu.

Vďaka výške len deväť centimetrov sa robotický vysávač dostane aj do miest, kam sa s bežným vysávačom dostanete len ťažko: napríklad pod kuchynskú linku, sedačku, gauč a ďalšie podobné.

Xiaomi Roborock Xiaowa Lite

Recenzia

Recenzia k produktu: Xiaomi Roborock Xiaowa Lite

    Kvalita
    Cena