AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Dobíjaj sa bezdrôtovo

Nabíjate smartfón každý deň, tí šťastnejší možno každý druhý deň. Určite to poznáte. V domácnostiach sa povaľuje kopec nabíjačiek, na každý telefón s inou koncovkou. Ak aj Vy máte tento problém, odporúčame poobzerať sa po bezdrôtovej nabíjačke.

Keď sa povie bezdrôtová nabíjačka, mnoho ľudí si predstaví zariadenie, ktoré nepotrebuje žiadny kábel. Preto by sme chceli hneď na začiatku vysvetliť, že do samotnej nabíjačky samozrejme jeden kábel vedie. Ten, ktorý ju bude napájať elektrikou. Bezdrôtové nabíjanie sa týka samotného nabíjania medzi nabíjačkou a mobilným telefónom na základe prenosu energie vďaka elektromagnetickému polu. Zjednodušene to znamená, že svoj mobil len položíte na nabíjacie zariadenie, nijak ho nepripájate, nie ste limitovaný žiadnym káblom, ak vám niekto volá, proste telefón normálne zodvihnete.
Výhody a nevýhody bezdrôtového nabíjania
Ako sme už spomenuli, veľko výhodou je, že medzi samotným mobilom a nabíjačkou nevedie žiadny kábel. Je jedno, či máte doma mobily s micro usb, micro usb-c alebo lightning koncovkou. Pokiaľ podporujú bezdrôtové nabíjanie, mobil jednoducho položíte a nabíjate. Tým samozrejme aj znižujete opotrebovanie konektoru. Okrem toho takéto nabíjačky vyzerajú krajšie ako tie klasické, takže pohľad na miestnosť, kde nie sú naťahané káble, pôsobí lepšie. Podporu takéhoto nabíjania môžete dokonca nájsť už aj v niektorých autách.
Malou nevýhodou môže byť napríklad to, že niektoré bezdrôtové nabíjačky mobilný telefón nabijú o niečo pomalšie ako klasické káblové. Trh sa samozrejme rozvíja a nastupujú naň aj rýchlonabíjačky.
Pre aké mobilné telefóny sú bezdrôtové nabíjačky určené
Pre bezdrôtové nabíjanie musí byť mobil vyrobený z vyhovujúceho materiálu, čo je buď sklo alebo plast s funkciou Qi, napríklad Samsung S6 a vyššie, Iphone 8 a vyššie, Nokia 8 atď. Ak však máte mobil, ktorý v sebe nemá vstavaný prijímač bezdrôtového nabíjania, ako príklad uvedieme iPhone 5, môžete si takýto prijímač na trhu dokúpiť. Ten napojíte do konektora telefónu a ľahko ho umiestnite pod obal, čiže nebude vôbec viditeľný a takto môžete pohodlne bezdrôtovo nabíjať aj staršie mobily.
Ak sa rozhodnete pre bezdrôtovú nabíjačku, pevne veríme, že si nájdete na našich predajniach a e-shope takú, ktorá bude zároveň aj pekným doplnkom do každej kancelárie alebo bytu.
Okomentovať