AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Dobite sa vždy a všade! Energia je dôležitá

Nie, nechceme od vás aby ste sa na každom kroku bili, hovoríme čisto o praktickej veci, ktorá sa zíde naozaj vždy a všade. Nielen vaše telo vyžaduje dostatočný prísun energie. Veď aj vaša elektronika potrebuje čerstvú „šťavu“ za každých okolností. Mobil, tablet, smartfón, notebook či dokonca MP3, fotoaparát alebo videokamera. Cestujete na dovolenku a zrazu zistíte, že v aute nemáte svoje zariadenie ako dobiť a baterka je na minime. Takisto sa môže stať, že váš dátový kábel potrebuje adaptér, pretože váš mobil má inú konektivitu, ako situácia vyžaduje.

Aby ste sa nepríjemným problémom vyhli, my sme si pre vás pripravili prehľad rôznych spôsobov, ako vaše zariadenie nabiť a takisto, aké sú vaše možnosti nabíjania. Vedzte, že zmeniť USB na micro USB nie je nemožné.

Nabíjačiek nikdy nie je dosť

Začneme takpovediac od klasiky. Väčšinou vaše zariadenie už v základnom vybavení obsahuje nabíjačku s dátovým káblom, ktorá slúži na jeho doplnenie energie.

Klasická nabíjačka

Práve spomínaná nabíjačka by mala byť prvotnou súčasťou každého vybavenia mobilného telefónu, tabletu, notebooku či fotoaparátu. Druh samotnej nabíjačky a jej konektivita záleží v prvom rade od značky (Samsung, HTC, SONY...) zariadenia a v druhom rade od modelu. Dnes je najpoužívanejším druhom nabíjania Micro USB, prípadne menej rozšírené Mini USB. To je najbežnejší druh konektorov v prípade tabletov, smartfónov, fotoaparátov či videokamier. Za pomoci týchto dátových káblov je samozrejme možný aj prenos informácií zo zariadenia do iného zariadenia a naopak. Pre niekoho môže byť novinkou aj konektor USB Typu – C, ktorého doménou je rýchlonabíjane či prenos dát. Rovnako tak poteší schopnosť FIT, kedy sa nemusíte trápiť, či ste konektor trafili v správnom smere. Iba malé percento dnes používa pre dobíjanie či prenos dát, napríklad 3,5mm Jack, ktorý patrí minulému desaťročiu. V prípade notebookov, ale aj fotoaparátov či videokamier sa používa pre dobíjanie, a zároveň i dátový tok klasický USB konektor typu A - 2.0 či typu B - 3.0. Nesmieme zabúdať, že všetky klasické nabíjačky potrebujú pripojenie do elektrickej siete.

Majitelia značky Apple sa potešia aj dátovému káblu iPhone lightning, ktorý svojou obojstrannou konštrukciou nájde konektivitu všade. Na jednej strane USB konektor a na druhej konektor Lightning, ktorý dobije zariadenie rýchlo a spoľahlivo. Široká kompatibilita tak rozhodne poteší.

Autonabíjačka

Práve na cestách veľmi praktická a užitočná vec. Každá autonabíjačka funguje zväčša na klasickom princípe, kedy je nabíjačka napojená do zásuvky na cigaretový zapaľovač. Autonabíjačka tak dostáva prísun energie a dokáže tak dobíjať zariadenie. Hoci je nabíjanie pomalšie, dokáže udržať zariadenie v pohotovosti a dostatočne dobiť. Rozhodne takýto spôsob dobíjania využijete pri nabíjaní mobilov, tabletov či GPS navigácie. Konektory sú zväčša vytvorené pre USB alebo Micro USB konektory. V inom prípade budete potrebovať adaptér či redukciu. Autonabíjačky dnes dokážu nabíjať dokonca aj viac zariadení naraz vďaka možnosti viacerých portov dobíjania.

Powerbank

Bez neho ani na krok! Prenosná dobíjacia stanica by dnes mala byť súčasťou vybavenia  každého cestovateľa. Ide o perfektnú alternatívu v prípade, že so sebou nemáte autonabíjačku alebo ste doma zabudli aj klasickú nabíjačkum prípadne nemáte prístup k elektrickej sieti. Powerbanky sú prenosné batérie, ktoré sú po dobití elektrickou sieťou schopné uchovávať energiu. Kapacita závisí od daného druhu. Nájdete powerbanky s kapacitou, ktoré stačia na 1-2 nabitia (2 000mAh), ale aj powerbanky, ktoré pohodlne dobijú váš telefón 4-5 krát (8 000 mAh – 12 000 mAh). V prípade, že má samozrejme vaša batéria väčšiu kapacitu, powerbank poslúži na čiastočné dobitie. Napríklad ním priebežne môžete dobíjať notebook aj v čase aktívneho používania.

Powerbanky zvyčajne disponujú vstupom (in) a výstupom (out). Porty sú väčšinou prispôsobené pre USB a Micro USB konektory. Slúžia pre nabíjanie samotného powerbanku a rovnako tak pre pripojenie za pomoci dátového kábla, aby dobili vami želané zariadenie.

Všetko vyrieši adaptér

Samozrejme, dátový kábel nesmie chýbať. Veď to je prvotná cesta k tomu, aby ste vaše zariadenie mohli nabíjať. Niekedy však klasický kábel nestačí a je potrebné siahnuť po adaptéri alebo redukcii. Vďaka adaptérom a redukciám zabezpečíte, že žiadny port pre vás nie je neprístupný. Prepojenie USB, micro USB, mini USB, AUX, 3,5mm Jack, audio a mnoho ďalších tak nebudú žiadnym problémom. Okrem toho môžete využiť aj čítačky micro SD kariet, ktoré sú často využívané.

Nenechajte nič na náhodu a zabezpečte svojmu zariadeniu prísun potrebnej energie. My vám v tom radi pomôžeme.

Okomentovať