AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

FM Transmiter a vlastná hudba v aute.

Čo to vlastne je?

 

FM transmitter (vysielač) budete pravdepodobne potrebovať, ak si chcete prehrávať napr. obľúbenú hudbu a vaše auto nemá vstupy na USB alebo na pamäťové karty. Transmitter má na jednej strane univerzálnu koncovku vhodnú pre autozapaľovače a na druhej strane sú umiestnené vstupy na USB kľúče, pamäťové karty alebo iné pamäťové zariadenia. Niektoré podporujú aj 3,5 mm jack vstup. Súbory sa potom prenášajú FM vlnami, čiže zariadenie a rádio musíte mať naladené na rovnaké vlny, ale na také, na ktorých nevysiela žiadna stanica. Laicky vysvetlené, vašu hudbu po zosúladení FM vĺn prehrá rádio vďaka transmitteru.

V dnešnej dobe majú ľudia väčšinou uložené svoje audio súbory v mp3 formáte, ak ich ale máte uložené v inom formáte (napr. WMV), skontrolujte si ich kompatibilitu prehrávania s vybraným transmitterom. Takisto ak vlastníte telefón s iOS, overte si možnosť spárovania, ak sa budete na transmitter pripájať mobilom.

Obľúbené modely sú také, ktoré majú podporu pripojenia cez bluetooth s mobilným telefónom. Nielen že môžete teda audio súbory prehrávať rovno z mobilu, ale niektoré sa dajú využiť tiež ako handsfree – môžete vďaka nim  bezpečne volať a prijímať hovory počas jazdy, pretože majú vbudovaný mikrofón. Sú cenovo dostupné, cena niektorých, základných, sa začína pohybovať dokonca už od 10 €, majú kompaktné rozmery, takže vám vôbec v aute nebudú zavadzať. Niektoré fungujú na princípe otočného kĺbu, môžete ich otáčať podľa potreby, iné sú zas s adaptérom do autozapaľovania spojené káblom a dajú sa tak umiestniť na palubovku v aute podľa možností kábla. Pre niekoho je výhoda, ak má vysielač displej, alebo ak je súčasťou balenia diaľkové ovládanie.

 

Pre tých najnáročnejších milovníkov vychytávok do auta bude vhodný transmitter, cez ktorý je možné tiež dokonca nabíjať mobilný telefón.

Nech si vyberiete akýkoľvek zo spomínaných modelov, myslíme si, že za málo peňazí môžete mať vo svojom vozidle doslova veľa muziky.

Okomentovať