AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

FOTONÁVOD - aký telefón vlastne mám?

Práve ste si kúpili alebo ste dostali nový mobilný telefón a chcete si ho samozrejme aj ochrániť nejakým obalom a ochranným sklom. Ale aký typ telefónu vlastne máte? Pri výbere doplnkov je veľmi dôležité to vedieť, keďže obaly a sklá sú typizované, to znamená, že výrezy a rozmery sú presne na daný mobilný telefón.

Takže ako zistiť typ modelu?

Možností je viacero. Najjednoduchšie je pozrieť si názov na krabičke. Treba si ale všímať každé jedno slovo, ktoré je s názvom spojené, každé jedno písmenko alebo číslo, aj keď sa vám môže zdať nepodstatné. Uvedieme názorný príklad, keď príde zákazník a chce obal na Huawei P9. Doplňujúcimi otázkami ale zistíme, že má úplne iný model, pretože na trhu sú P9 lite, P9 lite 2017, P9 lite mini. Preto je dôležité uviesť celý názov. Takisto napr. Xiaomi Redmi 5 nie je to isté ako Xiaomi Redmi 5A.
Ďalšou možnosťou je zistiť to priamo z mobilného telefónu. Niektoré modely majú na zadnej strane napísaných malými písmenami niekoľko údajov, medzi inými aj kódové označenie. Ide o krátku kombináciu čísel a písmen, napr. SM-G930F. Mnohým takéto označenie nič nehovorí, keď si ho ale zadáte do google vyhľadávača, dozviete sa, že ide o model Samsung Galaxy S7.
Ak ale na zadnej strane takéto označenie nemáte, potom je tu tretia možnosť a to zistiť to priamo z nastavení telefónu.


Stačí kliknúť na nastavenia:
Potom na informácie o zariadení, ktoré zvyčajne bývajú úplne naspodku ponuky (prípadne si treba ešte v nastaveniach prekliknúť na "všeobecné").
Po rozkliknutí treba hľadať meno zariadenia, resp. typ modelu, číslo modelu a pod., kde znovu väčšinou nájdete kódové označenie.
To isté platí aj v prípade iOS operačného systému, čiže pri telefónoch iPhone:
Ak si stále nie ste istý typom svojho mobilného telefónu, neváhajte si nechať poradiť od našich predajcov, na každej predajni vám ochotne pomôžeme. Predajca spraví presne tie kroky, ktoré sme opísali vyššie, takže sa nemusíte báť mu zveriť svoj mobil do rúk.
Okomentovať