AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Handsfree - pre bezpečné telefonovanie počas jazdy

Telefonovanie v aute počas jazdy je síce už bežná vec, napriek tomu, že vodičom hrozí pokuta a čo je ešte horšie, môžu takto spôsobiť dopravnú nehodu. Bezpečnosť na cestách by mala byť prvoradá. Pre mnohých vodičov, ktorí potrebujú vybaviť telefonáty počas jazdy v aute by malo byť samozrejmosťou používanie handsfree (HF) slúchadiel.

Ako si vybrať handsfree?

Na trhu existuje niekoľko druhov, vybrať si to najvhodnejšie by teda nemal byť problém pre nikoho. Podstatné je, ako ho chcete využívať.

Ak potrebujete mať voľné ruky aj po tom, ako vystúpite z auta, pravdepodobne siahnete po tzv. náhlavnom HF, ktoré sa nosí priamo na uchu pripevnené pomocou malého, ergonomicky tvarovaného plastového nástavca. Párovanie k mobilnému telefónu prebieha pomocou Bluetooth (BT). Ovládanie je veľmi jednoduché, väčšinou majú jedno tlačidlo na príjem a zároveň ukončovanie hovoru (niekedy slúži aj na celkové zapnutie HF) a niektoré môžu mať ešte aj samostatné maličké tlačidlo na zapínanie zariadenia. Líšia sa na základe veľkosti, niekto vyslovene požaduje čo najmenšie a čo sa týka funkcií, veľkým plusom je, keď je dané HF možné pripojiť aj k dvom mobilným telefónom, resp. ak sa dá prehrávať aj hudba. Asi najznámejšou značkou v tomto sortimente je značka JABRA.

handsfree-jabra Náhlavné handsfree Jabra

Handsfree do auta

Veľmi dobrý prenos zvuku poskytujú tzv. tienidlové HF. Ide o malé „krabičky“, ktoré sa párujú tak ako tie náhlavné, no umiestňujú sa na tienidlo – slnečnú clonu v aute. Zvuk býva väčšinou čistý, pretože hovoríte do mikrofónu, ktorý je pri takomto umiestnený nasmerovaný rovno na vás. Čoraz viac je medzi vodičmi populárna handsfree sada do auta, ktorá zabezpečí vysoký komfort a kryštáľovo čistý zvuk pri používaní.

handsfree-do-auta Reproduktor Cellular Bluetooth Hands-Free súprava do auta

V novších typoch áut už býva handsfree zariadenie zabudované, takže keď vodič nastúpi, automaticky sa telefón cez BT spáruje. Ak vaše auto takúto funkciu neponúka, vyskúšajte FM transmitter s takouto funkciou. Pripája sa do zapaľovača a v takejto variante máte viacúčelové zariadenie.

Ako môžete vidieť, na výber je na trhu nespočetné množstvo handsfree zariadení. Myslite na bezpečnosť seba a ostatných a navyše sa vyhnete drahým pokutám.

Okomentovať