AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Majte svoju hudbu vždy so sebou

Slúchadlá už patria ku každodennému a nevyhnutnému vybaveniu každého z nás. Na trhu existuje veľa druhov a preto by sme vám pri ich výbere radi poradili.

 

KÁBEL alebo radšej BLUETOOTH?

V prvom rade je potrebné si premyslieť, či chcete slúchadlá káblové - najčastejšie s 3,5 mm jack konektorom. Tie môžete často dostať napr. aj k mobilným telefónom a sú takpovediac univerzálne, viete ich pripojiť na rôzne zariadenia. Ak si vyberiete takéto káblové, máte ďalej na výber rôzne druhy káblov - klasický, zipsový alebo napr. slúchatká s plochým káblom, ktorý sa "nehrčká".

Druhou variantou podľa pripojenia sú bluetooth slúchadlá. Tieto sú vhodné hlavne pri športových aktivitách, napr. vo fitku pri dvíhaní činiek tak nemusíte dávať pozor, aby ste si nepoškodili kábel. Ľahko ich môžete spárovať so svojím mobilným telefónom. Odporúčame pokiaľ je to možné aj vyskúšať kompatibilitu a dosah pripojenia.

NA AKÝ ÚČEL

V druhom rade si treba určiť, na čo hlavne budete slúchadlá využívať a podľa toho si vybrať vyhotovenie uchytenia v/na uchu. Ak chcete hudbu počúvať napr. len pri ceste z práce alebo školy domov, tak v takom prípade naši zákazníci najčastejšie siahnu po malých, tzv. štupľových slúchadlách (in-ear), vkladáte ich do ucha. Výhodou je, že vás z nich nebudú bolieť uši aj pri dlhšom počúvaní hudby a sú spratné. Trochu menej obľúbené sú earbuds - tiež ich vkladáte do ucha, ale keďže vám nemusí sadnúť ich tvar, nie sú vhodné na dlhšie používanie.

Ak dlhé hodiny hrávate počítačové hry, alebo strávite kvantum času pri strihaní videí, vtedy odporúčame slúchadlá na uši (full size), ktoré vám prekryjú celé ucho, resp. zaberajú ešte aj oblasť okolo uší. Pri takýchto je dobré vyskúšať kvalitu polstrovania, čím mäkkšie polstrovanie, tým príjemnejšie sa budú nosiť a dlhšie s nimi na ušiach vydržíte.

 

DETAILY

Šport je dnes IN a viete si predstaviť podať váš najlepší výkon bez hudby, ktorá vás vyhecuje? Aktívni ľudia ocenia uchytenie s klipom za ucho (ako pri handsfree sadách). Máte tak istotu, že vám slúchadlo nebude pri akomkoľvek pohybe vypadávať a pri bluetooth verzii spájajúci kábel vedie poza hlavu.

Riešite stále telefonáty a nebaví vás skladať a odpájať slúchadlá od mobilu? Pýtajte si na našich predajniach slúchadlá s tlačidlom na príjem hovoru. 

 

Aj takéto detaily vám totiž môžu spríjemniť deň kdekoľvek ste, vďaka správnemu výberu slúchadiel.

 

Okomentovať