AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Špičkové GPS hodinky GARMIN

Pozdvihnite sa nad svoje limity! Toto je výzva, ktorú vám prináša už tretia generácia bezkompromisných GPS športových hodiniek pre náročných športovcov a extrémnych dobrodruhov fēnix 3.

Garmin Fenix 3

Nabitý špičkovými senzormi GPS/GLONASS, vybavený novou oceľovou EXO™anténou a brilantným farebným Chroma displejom.

Množstvo pokročilých multišport funkcií a nastavení pre beh v prírode s pokročilou navigáciou robí z fenix 3 odolného univerzála. Kvalitná konštrukcia vhodná do každého prostredia je  nielen estetická a štýlová, ale hlavne funkčná.Dostupný bude v troch prevedeniach: Gray/Silver/Sapphire

A to nie je všetko!  Nová generácia posúva smart funkcionalitu ešte ďalej. Okrem vylepšenej funkcie LiveTrack a Smart Notifikáci prináša “trojka” aj monitor bežnej aktivity/krokomer a  podporu novej platformy Connect IQ™ Svoje športové hodinky si môžete odteraz vylepšiť množstvom miniaplikácií od Garminu a developerov tretích strán.

Nekompromisný dizajn

fénix3 je dostupný v troch variantách, verzia Sapphire má tmavé telo, je vybavený zafírovým sklíčkom a kovovým remienkom. Verzie Silver a Grey sú farebné varianty s remienkom z odolnej gumy . Všetky varianty majú kruhovú exo-anténu z ocele, ktorá má zároveň ochrannú funkciu. Nové ľahšie telo je z plastu vystuženého vláknami.

Každý fēnix®3 je vybavený žiarivým Chroma farebným displejom, ktorý zaručuje perfektnú čitateľnosť pri akýchkoľvek svetelných podmienkach. Výdrž baterie v GPS mode- Ultra Trac je 50 hodín a až 6 týždňov v móde Smart hodiniek. Obsahuje základné hodinkové funkcia ako napr. budík, vibračné upozornenia, časovač, stopky. Na výber máte aj z viacero digitálnych alebo dokonca analogových štýlov hodiniek.

Pokročilé tréningy 

fēnix®3 je priamo nabalený funkciami pre pokročilý tréning, ktoré fungujú ako váš osobný tréner a pomáhajú vám zlepšiť svoje výkony. Pri spárovaní s pulzomerom dokáže fénix3 určiť hladinu Vášho VO2 MAX a stanoviť úroveň vašej kondície, predpokladať časy na rôzne vzdialenosti. Okrem toho pomáha pri stanovení optimálneho času na zotavenie po tréningu. Tento čas si môžete priebežne sledovať. Pri spárovaní s pulzomerom HRM RUN fénix3 poskytuje pokročilú metriku behu ako: kadencia, vertikálna oscilácia a doba kontaktu so zemou, ktoré vám pomôžu otimalizovať techniku behu.

Ďalšie špeciálne bežecké fukcie boli navrhnuté pre “trailových” bežcov, ktorý trénuju v prírode. Špeciálny profil obsahuje aj funkciu “Auto-Run-Climb”, ktorý bežcovi automaticky ponúka relevantné dáta v závislosti na tom, či beží po rovine alebo práve absolvuje prudké stúpanie/klesanie. Počítadlo prevýšenia umožňuje aj dlhodobé počítanie nastúpaných metrov nezávisle od jednotlivých tréningov.

Okrem bežeckých funkcií fénix 3 ponúka aj plnohodnotné profily pre cyklistiku, plávanie alebo triatlon a lyžovanie/snowboarding. V bazéne alebo aj v otvorených vodách máte k dispozícií meranie vzdialenosti, tempa, počtu záberov a iné. Lyžiarský/snowboardový mód zase meria rýchlosť, vzdialenosť a rýchlosť klesania automaticky vždy, l keď ste na svahu. Ak práve nešportujete , tak využijete monitor aktivity, ktorý vám každé ráno nastaví nový cieľ v počte krokov. Počas dňa vás nenechá pasívnym. Po hodine bez pohybu vám vibračné upozornenie oznámi, že je čas sa hýbať.  Okrem počtu krokov a vzdialenosti meriate aj spálené kalórie  a počas noci kvalitu vášho spánku.

Turistická navigácia

Tak ako jeho predchodcovia aj fénix 3 je vybavený kompletným balíčkom na navigáciu v neznámom teréne. Oceľová EXO anténa na príjem GPS/GLONASS s presnejšim fixom v horších podmienkach spolu s barometrom, autokalibrovaným výškomerom a 3D elektronickým kompasom zaručia, že vás fénix 3 bezpečne prevedie po turistických chodníkoch a samozrejme aj tade, kde žiadne nie su. Plánujte si výlety, navigujte sa po trasácha, označte si dôležité miesta ako napr. táboriská alebo iné POI. Pri zapnutom zázname TracBack sa môte vždy vrátiť späť keď zablúdite v neznámom treréne.

Naozaj smart a dobre pripojené

Okrem toho, že je fénix 3 presvedčivým turistickým a športovým zariadením, sú to aj smart hodinky v pravom slova zmysle. Pri spárovaní s komaptibilným smartfonom máte na svojom zápestí upozornenia na hovory, čítate si sms správy e-maily a iné, kým je váš telefón bezpečne uložený v batohu. Ukladanie a zdieľanie aktivít je ľahšie ako kedykoľvek pred tým. Aktivity automaticky odosielate na Garmin Connect prostredníctvo WiFi hotspotov alebo Bluetooth pripojenia s vašou mobilnou aplikáciou. Ak chcete aby vás vaši blizky alebo tréneri nestratili z očí, tak spustite funciu LiveTrack a zdieľajte svoje tréningové dáta a polohu v reálnom čase. Pre komplexnejšiu analýzu tréningových dát, prípravu pokročilých tréningov použite nové funkcie v Garmin Connect modern.

S platformou Connect IQ máte nadosah množstvo spôsobov ako si upraviť športové hodinky podľa svojej predstavy. Je to prvá platforma pre developerv tretích strán na vývoj aplikácií pre produkty Garmin. Prostredníctvom mobilnej aplikácie Garmin Connect Mobile si môžu uživatelia do hodiniek stiahnuť aplikácie, widgety, datové polia a  grafiku pozadí pre nový vzhľad a funkcionalitu. Garmin spolupracuje so širšou skupinou developerov, aby do IQ store doručili čo najviacej užitočných miniaplikácií pre fénix3 TEMPO napríklad vyvíja aplikáciu smart kalendár, ktorá bude uživateľov informovať o nastávajúcom evnte/tréningu a odošle om email ak sa oneskoríte oproti plánu. Accuweather vyvíja aplikáciu , ktorá bude informovať o výskyte alergénov. Outdoor-Active poskytne množstvo rekreačných aktivít. iSKI poskytne aplikáciu na aktuálne snehové správy. Octane buduje aplikáciu na premostenie s ich outdoorovými a indoorovými tréningami. Moxy- externý svalový senzor kyslíka pracuje na aplikácií, ktorá monitoruje kritické hladiny kyslíka vo vybraných svalových skupinách.

fénix 3 okrem toho slúžia ja ako diaľkové ovládanie pre akčnú kameru VIRB Elite. Použitím ANT+ spojenia môžete spustiť a zastaviť nahrávanie, či urobiť fotografiu  priamo z vášho zápästia. Okrem pulzomeru je fénix 3 kompatibilný aj s ostaným ANT+ príslušenstvom ako napr. tempe- externý senzor teploty, snímač kadencie a rýchlosti či merač výkonu Vector.

 

ZDROJ: Garmin.sk - BLOG

Okomentovať