AKCIA! PRI OSOBNOM ODBERE NA PREDAJNI DOPRAVA ZDARMA

Ako vybrať správny obal pre svoj telefón?

Máte nový mobilný telefón a chcete, aby bez škrabancov ako nový čo najdlhšie? Nemáte chuť investovať do servisom za opravu rozbitého displeju? Hľadáte možnosti ako podčiarknuť svoj štýl? Dôvodov prečo si zaobstarať obal na mobil je neskutočné množstvo. Rovnako pestrá je aj samotná ponuka obalov: tzv. silikónové, diárové, a rôzne univerzálne . Môžu byť použiteľné aj ako stojany, či príručné peňaženky s priehradkou na platobnú kartu a doklady. Pre športovcov sú tu rôzne varianty puzdier na mobily, ktoré sú aj z držiakom na riadidlá bicyklov, kolobežiek a  motoriek.

Podľa čoho teda vyberať?

Začneme tým, že by ste mali vedieť, akú značku a model vlastníte. V dnešnej dobe plnej veľmi podobných smartfónov je celkom bežné, že nikto vlastne nevie, aký model vlastní. Okrem označenia na balení mobilu, či na záručnom liste, nájdete presne uvedený model v menu v časti nastavenia - informácie o zariadení. Najobľúbenejšie obaly sú totiž práve tie typizované, teda určené výlučne na konkrétny model. Existujú samozrejme aj obaly univerzálne. Platí pravidlo, čím máte rozšírenejšiu značku, tým väčší je aj výber obalov a naopak. Ak celý názov vášho zariadenia nenájdete, nezúfajte, špecializovaní predajcovia v našich Smartshopoch vám budú vedieť hravo poradiť.

Ďalším aspektom, ktorý treba zvážiť je miesto a spôsob používania:

Vodoodolné obaly – zväčša vyzerajú ako obyčajné, uzatvárateľné, priesvitné vrecko. Nie sú teda veľmi estetické, avšak ak ste vášnivý rybár, alebo sa práve chystáte na dovolenku k moru, takýto obal môže neraz zachrániť vaše zariadenie pred nechceným vytopením, pieskom a prachom.
Opaskové – vyrábajú sa z pravej, alebo umelej kože, od čoho sa odvíja aj ich cena. Sú elegantné, prevažne tmavej farby, prispôsobené na uchytenie za opasok alebo na nohavice. Zvrchu sú zatvárateľné prackou s magnetom, ktorý drží obal uzavretý. Bývajú dostupné v niekoľkých rozmeroch, ideálne je si vyskúšať MT priamo vložiť do obalu. Nevýhodou je fakt, že v momente ako zariadenie z obalu vyberiete, ostáva nechránené.

Vodeodolné púzdro Vodeodolné púzdro

Vsuvky – najjednoduchšia a často aj najlacnejšia forma ochrany MT. Vyrobené bývajú z textilu, pravej aj umelej kože, v rôznych farbách a rozmeroch. Zariadenie do nich jednoducho vsuniete zvrchu, prípadne zboku. Niekedy je možné tento obal aj uzatvoriť pomocou pracky alebo zipsu. Sú vhodné ako ochrana pred poškriabaním v kabelke alebo vo vrecku nohavíc, rovnako ako opaskové obaly však nechránia zariadenie v každej chvíli, keďže z nich musíme MT pri používaní vyberať.

Vyklápacie / knižkové/diárové – patria medzi najobľúbenejšiu formu ochrany prevažne medzi dotykovými zariadeniami. Pravá aj umelá koža, rôzne farby, vzory, povrchové úpravy. MT sa vkladá do silikónovej alebo plastovej vaničky, v ktorej pevne drží. Vrchná, výklopná časť zvyčajne drží zatvorená pomocou magnetu, niekedy býva ešte poistená prackou. Otváranie môže byť zhora dole, alebo ako knižka, sprava doľava. MT nie je potrebné pri obsluhe z obalu vyberať a preto je chránený po celý čas. Hrubší materiál dobre chráni pri pádoch. Niekomu však môže prekážať potreba neustále odklápať vrchnú časť obalu a tiež fakt že zariadenie v takomto obale značne naberie na rozmeroch.

Silikónové/plastové  – tiež veľmi rozšírený typ obalov. Ide o vaničky, ktoré sa presne sadnú na zadnú časť mobilu, chránia ju a boky zariadenia. Keďže obrazovka ostáva nekrytá, zvyknú sa kombinovať s ochrannými sklami. Najväčšími výhodami je široká ponuka farieb, vzorov, obrázkov aj použitých typov a hrúbky materiálu. Mobil pri používaní nie je potrebné vyberať z obalu a tak ostáva chránený po celý čas. Pri použití tohto druhu obalu sa zariadenie zväčší iba nepatrne. Ide teda o najpraktickejšie obaly pri častej manipulácii. Pri pádoch však neochránia tak, ako vyklápacie a tiež si treba dávať pozor na zrnká piesku a iné nečistoty, ktoré sa dostanú medzi obal a kryt MT a môžu poškriabať zadný kryt zariadenia.

Rada na záver.
Ak ste doteraz obal na MT nepoužívali, alebo používali iný druh, zájdite si na kamenné predajne a nechajte si poradiť. V prípade že už máte predstavu o tom, aký typ obalu vám najviac vyhovuje, môžete zase využiť nakupovanie cez internet, ktoré ponúka širší výber a často aj výhodnejšie ceny. V každom prípade pamätajte že dnešné mobily sú často veľmi krehké a opravy/výmeny obrazoviek a krytov nie sú najlacnejšie. Vhodne zvolený ochranný obal vám tak môže ušetriť peniaze, starosti a navyše vyčariť úsmev na tvári.

Ako ešte ochrániť mobilný telefón tvrdeným sklom sa dočítate v tomto článku v našom  Magazíne.

2 thoughts on “Ako vybrať správny obal pre svoj telefón?”

  • Iva

    Konečne mám prehľad o tom ,aké sú možnosti k výberu obalu na môj telefón. Keďže mám žiaľ telefón, na ktorý nieje až taký veľký výber obalov- som rada,že máte v ponuke aj univerzálne púzdra...a celkom pekné. Len teraz keby som vedela akú mám vybrať tú možnosť ?...XXl,alebo XL?.....Poradíte mi?....môj telefón je 4,5"

    • Milá Iva, v tomto prípade je vhodné vyberať obal veľkosti XL. Najlepšie bude ak navštívite našu predajňu a osobne si nejaké univerzálne púzdro vyberiete. Predajca Vám iste poradí.

Okomentovať